Strefa konkursowa dla mechaników i sprzedawców

Najnowsze zgłoszenia "Kultowe cytaty"

Nic nas nie cieszy tak, jak Wasze zgłoszenia i dobry humor waszych klientów. Dołączysz do tej listy?

Tuż po otwarciu sklepu (10 lat temu) starszy klient na mój widok za ladą: "Pani lepiej przy tym sklepie posadzi sobie ziemniaki, bo z tego interesu to się długo Pani nie utrzyma".

Agata / Truskolasy
Wchodzi Pan i mówi coś mi stuka w zawieszeniu nie zawsze... bez zastanowienia mówi dalej "ile i dlaczego tak drogo";D a ja bez zastanowienia odpowiadam na obecną chwilę wiem tyle co Pan czy będzie drogo napewno.. jak będę mial takie podejście od razu na starcie ;D

Arkadiusz / Elbląg
Często podczas wyceny/zakupu części klient twiedzi iż chciałby jak najtańsze zamienniki bo auto i tak idzie na sprzedaż, po czym dany klient potrafi przyjść po jakimś czasie znów po tą samą część.

Jakub / Nowa karczma
Płatność będzie kartą czy gotówką ? Klient: Będzie waluta Watykańska…. Bóg zapłać.

Jakub / Nowa karczma
Klient zostawia samochód i mówi żebyśmy mu wymienili olej i filtr oleju. Pytam czy tylko filtr oleju czy wszystkie filtry. On pyta a ile jest tych filtrów. Odpowiadam 4 lub 3 w zależności od samochodu. A to nie to tylko samochód żony wymieńcie tylko oleju. Musi mi też coś zostać na piwko 😉

Jakub / Lubliniec
Przychodzi klient chce naprawić samochód bo niedawno go kupił. Sprawdzamy samochód wymieniam mu co jest do zrobienia a on do mnie Panie to niemożliwe że aż tyle rzeczy Niemiec zapewniał że w aucie nie ma nic do zrobienia można by rzec płakał jak sprzedawał. A ja mu odpowiadam teraz wypadało by żeby Pan zaczął płakać przy tej naprawie. :)

Jakub / Lubliniec
Dzwoni klient pyta. "Czy naprawicie mi koło bo przebiłem tylko trzeba do mnie dojechać" Pytam a gdzie dokładnie podjechać? Odpowiada "Jak to gdzie stoję na autostradzie koło Berlina" nic dodać nic ująć 🤣

Jakub / Lubliniec
- Poproszę filtr oleju do astry hatchback. - Jaki model tej astry: G, H,... - wymieniam po kolei modele. - Nie wiem. - A rocznik? - Też nie wiem. To auto córki i kazała mi kupić. - A to benzyna czy diesel? - Nie wiem. Niestety, mimo szczerych chęci i dostępności na półce filtrów do różnych modeli opla, tym razem nie udało się nic sprzedać. Za dużo niewiadomych.

Agata / Truskolasy
Dzwoni klientka: - Syn wczoraj zamawiał u was części. Można już odebrać? - A co było zamawiane? - Nie wiem, jakaś elektronika czy coś. - Nie zamawiał nikt u nas takich rzeczy. A do jakiego auta? - Nie wiem. Może spytam jeszcze raz syna. Okazało się, że klient zamawiał łączniki stabilizatora.

Agata / Truskolasy
Przestało mi działać otwieranie szyby i przesuwanie fotela, a ostatnio robiliście mi hamulce i pewnie dlatego to nie działa.

Agata / Truskolasy
Zużyte hamulce ( do wymiany kpl. na przód) . Trzeba wymienić tarcze i klocki bo już trą blachą. Proszę pana a można wymienić jeden klocek ,mam taki bo mi został z poprzedniej wymiany. Bez komentarza :)

Marcin / Wrocław
Filtr kabinowy też wymieniamy ? Proszę Pana a po co , to niepotrzebne kiedyś tego nie było i też się jeździło ...

Marcin / Wrocław
"Panie, a ile pan masz marży na oleju i filtrze oleju ?"

Adrian / Kobylnica
"Panie tego filtra oleju to nie wymieniaj bo to jest specjalny filtr który kosztował 70zł i kolega powiedział że starczy na dwie wymiany" haha a to po prostu Bosch zwykły był ;p

Adrian / Kobylnica
Czy rabat u Państwa uzyskam? Rabatów nie sprzedajemy...;D

Arkadiusz / Elbląg
Najczęstszy tekst klientów przy wycenie napraw "ile i dlaczego tak drogo";D

Arkadiusz / Elbląg
Dzień dobry prosił bym o wywazenie kół ponieważ mam wrażenie że zaczyna lekko drgać kierownica w przedziale między 200 - 230 km na h;D

Arkadiusz / Elbląg
Witam serdecznie poproszę wymienić wszystkie filtry w moim aucie .tylko te potrzebne....;D

Arkadiusz / Elbląg
Panowie, na wczoraj, na cito!Spinasz się, robisz i po informacji, że auto skończone, klient jedzie po odbiór 2 tygodnie. Klasyka gatunku...

Przemysław / Piastów
Do warsztatu przyjechał klient, który wymienił całe zawieszenie w aucie i Bóg wie jeszcze co innego, a dalej coś stukało i pukało. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach znalazł się klucz płasko-oczkowy zawieszony na drucie pod jednym z plastików wnętrza z napisem "No to się ch*** naszukałeś!" Chyba tego klienta ktoś bardzo nie lubił...

Przemysław / Piastów
Dzień dobry, chciałbym wymienić jedną opą (Panu chodziło o oponę)

Przemysław / Piastów
Wysłaliśmy młodego ze spaloną żarówką W5W (miała kolor szaro-srebrny) do magaznynku po nową. Po 15 minutach wraca i mówi: "Przeszukałem wszystko, nie ma takiej nowej srebrnej". Kurtyna!

Przemysław / Piastów
Te świece będą kosztować pana to 180 zł komplet :) Ku............... :) mogą być to auto ma rwać kapcia !!! :)

Paweł / Wierzbica
Wymieńcie tylko filtr oleju, a oleju nie spuszczajcie, bo dolewam na bieżąco - klient od Hondy Civic rocznik 2001

Przemysław / Piastów
Sobie też Pan wymieniasz tak często filtry? - pyta klient. Tak, odpowiadam - zgodnie z prawdą. No szalony! - odpowiedział klient. Pan robił coroczny serwis olejowo-filtrowy...

Przemysław / Piastów
Da się coś urwać? - pyta klient. Oczywiście, tylko zależy co i w jaką dziurę Pan wjedzie - odpowiedziałem. Mina klienta bezcenna :)

Przemysław / Piastów
Klient przyszedł zakupić filtr oleju (wkład). stwierdził że sam wymieni po kilku godzinach wraca z wykręconą całą obudowa filtra oleju w rękach i mówi że filtr nie pasuje. Jego reakcja i klientów w sklepie bezcenna gdy pokazałem mu że wystarczy odkręcić górna pokrywkę i wymienić filtr.

Wojciech / Pinczyn
W związku z częstymi pytaniami o RABAT uprzejmię informujemy iż jest to stolica MAROKA

Jakub / Brzeziny
Dzień dobry w czym mogę pomóc?- A nic tak przyszedłem posiedzieć bo żona poszła na zakupy😁.

PAULINA / Strzyzow
"Mam do zrobienia Suzuki", *zapytałam czy to jestSX4? Nie to nie ma cztery na cztery! Odpowiedział mechanik.

PAULINA / Strzyzow
Jaka jest najmniejsza część w BMW? Rozum kierowcy🙂

PAULINA / Strzyzow
Klient chce naprawić hamulce. Wycena na 450 zł. Klient: "Jakby dzwoniła moja żona i pytała ile do zapłaty to pan niech jej powie, że 650 zł, zawsze to będę 200 zł do przodu"

Marcin / Jastrzębie-Zdrój
Klient zostawiał Volkswagena Golfa na serwis oleju i mówi " Proszę się nie wystraszyć bo mam w aucie mysz, siedzi skubana gdzieś pod fotelem w podłodze, nieraz wychodzi. Szkoda mi jej wywalać. Mówię na nią Gienia."

Marcin / Jastrzębie-Zdrój
Klient: Kiedyś to się auta naprawiało, jak mi pasek w maluchu strzelił to żona pończochę zdjęła i zajechalimy nad morze i z powrotem a teraz bez tych kompjuterów to nie podchodź do auta.

Marcin / Jastrzębie-Zdrój
Standard z wieloma klientami: "muszę wymienić to czy to" dobrze, jakie Pan ma auto.. "czerwone" :D

Marcin / Jastrzębie-Zdrój
Nie przestaną mnie bawić teksty klientów: Panie to 5 min roboty, jakbym miał kanał(podnośnik) to bym sam zrobił. I zawsze wtedy mówię: "udostępniam panu na 5 minut podnośnik, jak Pan zrobisz tą robotę w 5 min to nie musi Pan nic płacić a ja jeszcze zapłacę za części." Nie znalazł się jeszcze chętny zmierzyć z wyzwaniem.

Marcin / Jastrzębie-Zdrój
Klientka: zamówi mi pan i wymieni "kolpaka"? Pytam czy chodzi o kołpaki? Klientka: Nieee, ja mam taką część co trzeba wymienić i nazywa się "K O L P A K ". Pani nie potrafiła powiedzieć do czego służy ta cześć. A na informacje, że pewnie kołpaki na kołach to nie, to nie to. Ona jedzie do sklepu kupi, przyjedzie, pokaże i jej wymienimy... Nie wróciła :D

Marcin / Jastrzębie-Zdrój
Gwarancja będzie? Gwarancja do bramy dalej się nie znamy :-)

Jakub / Brzeziny
Niedawno trafiła do nas Pani z innego warsztatu, którego właściciel zmarł. Serwis oleju, i standardowo proponuję wymianę wszystkich filtrów, Pani że tylko ten co trzeba z oleju po co resztę. Tłumaczę, że inne też trzeba bo tym co w tych filtrach to się oddycha, a na pewno są brudne. Pani po chwili ciszy... Powiedz pan, że tamten nie wymienił jak trzeba, pewnie dlatego umarł bo oddychał tym brudem

Marcin / Jastrzębie-Zdrój
Panie jakiś rabat może? Rabat to stolica Maroko :-)

Jakub / Brzeziny
Klient: Panie auto na gazie mi nie chodzi, coś się zepsuło. Opis objawów, pytanie... ma pan zatankowany gaz? No co Pan głupi, pewnie że mam. No tak Pan miał, ale nie wiedział że wczoraj wnuk sobie rundki z kolegami z osiedla robił dziadka samochodem, oczywiście oddał cały ale na oparach :)

Marcin / Jastrzębie-Zdrój
Serwis LPG u nas: Dzwoni Pani, która chce wymienić zbiornik LPG bo .. kolega jej powiedział, że ma brzydki. Pytam do kiedy ważna homologacja (6 lat jeszcze), ale trzeba wymienić bo brzydki i koniec. Podana wysoka cena zaporowa, żeby zniechęcić Panią do wymiany, nie ważne. Mamy wymieniać bo ona z brzydkim jeździć nie będzie. Ani kawałka rdzy nie było, ma być ładny to ma ładny :)

Marcin / Jastrzębie-Zdrój
Klient: Dzień dobry chciałbym wymienić rozrząd ale tylko sam pasek bo wyjdzie taniej, a przecież tylko paski się urywają ...

KACPER / KRAKÓW
Klient: Proszę pana 250zł za takie coś, przecież panu zajęło to 5 minut ....

KACPER / KRAKÓW
Według klientów katalogi są zbędne bowiem każdy filtr do ich pojazdów jest taki sam czyli "TYPOWY"...

Łukasz / Kamienna Góra
Klient: Filtron a Mann to jest to samo tylko Mann droższy…

Jakub / Nowa karczma
Klient :) Witam chciałem zmienić olej i tylko sam filtr oleju a filtr powietrza wytrzepać bo przez rok zrobiłem tylko 4000km :)

Paweł / Wierzbica
Wchodzi klient do sklepu ze świecą żarową w ręku i zaczyna mówić czy świecę ..... ? a kolega za biurka : nie , nie świeci Pan :)

Renata / Dębica
Czy ja może coś płacę?

Sławomir / Łowicz
Ile? Ja tyle na godzinę zarabiam a Panu to zajęło 15 minut.

Sławomir / Łowicz
Wpada klient do serwisu i od progu: - kontrolka pali mi się w samochodzie! - już biegnę z gaśnicą!

Piotr / Łomża
Przychodzi klientka i tłumaczy, że ma problem z płynem spryskiwacza. Raz pokazuje, że jest mniej, raz więcej płynu. Wiem, że takiej informacji w samochodzie nie ma, ewentualnie sygnalizacja braku płynu spryskiwacza. Proszę o wskazanie, która to niby kontrolka. Jakież było zdziwienie klientki jak dowiedziała się, że jest to wskaźnik temperatury płynu chłodniczego, a nie poziomu płynu spryskiwacza.

Piotr / Łomża
Zasłyszana sytuacja w serwisie Porsche. Godzina 10:30, do serwisu dociera klient umówiony na godzinę 9:00. Od progu przeprasza za spóźnienie itd itd. Pan z biura obsługi klienta ze stoickim spokojem "nie ma za co przepraszać, liczymy od 9:00". Mina klienta bezcenna.

Piotr / Łomża
Klientka umawia "starszy samochód" męża na serwis. Na początku rozmowy nawiązuje do anegdoty o lekarzach, a mianowicie "Przychodzi małżeństwo do lekarza i żona mówi. "Panie doktorze przebadać męża, przebadać dokładnie, jak trzeba to i sekcję zrobić". No... to już wiecie Panowie jaki przegląd zrobić w samochodzie męża. Nigdy nie lubiłam jak wyjeżdżał na ryby. RAV'ka okazała się niezniszczalna!

Piotr / Łomża
Sytuacja z przed chwili: "Witam, potrzebuję olej i filtr oleju" Pytam czy pozostałe filtry też potrzebne? "Nie, tylko filtr oleju, kabinowy jest dobry bo jeszcze nie śmierdzi :D a powietrza wymieniam co 60 tyś. :DD. Mówię ok. "Mam jeszcze takie pytanie na marginesie, czy ma Pan jakiś dodatek zmniejszający zużycie paliwa?" Mówię, że żaden dodatek nie jest potrzebny, wystarczy wymienić f. powietrza.

Mariusz / Racibórz
Dzwoni kobieta z tekstem ze patyczek jest suchy auto głośno pracuje a na dodatek zapalił się taki żółty helikopterek na desce i co ona ma teraz zrobić i czy może do nas do warsztatu przyjechać za kilka dni bo nie ma czasu teraz a ogólnie to czy można tak z tym dalej jeżdzić ?

Błażej / Poznań
Bardzo często przy odbiorze samochodu: "Ile do zapłaty i dlaczego tak dużo"

Weronika / Spytkowice
"Miałby Pan pożyczyć klucze bambusowe? " ( chodziło o imbusowe :) )

Adrian / Dankowice
ja: zalecam również wymianę filtra kabinowego. Pani: nie no wie pan my to auto mamy dopiero rok.... gadu gadu pitu pitu i na drugi dzień.: ja: proszę tym Pani oddychała. Pani: O Ku*wa!

Krzysztof / Tarnowskie Góry
TELEFON OD KLIENTA :) Dzień dobry pół roku temu zmieniał mi pan przewód hamulcowy sztywny z tyły z prawej strony ,zdjąłem teraz koło i na tym przewodzie nie ma ciśnienia :) :) :)

Paweł / Wierzbica
"Potrzeba olej i filtry, na wczoraj" zawsze przychodzi ochota odpowiedzieć -" trzeba było być wczoraj" ale nie wypada. Niestety często bez "Dzień dobry" ani "Do widzenia". Niestety jest to często spotykane i nie jest to śmieszne, ale niestety straszne.

Mariusz / Racibórz
klient flotowy: ile płacę? ja:150zł Klient: dlaczego tak drogo? ja: Proszę Pana, dla klienta z ulicy nie robiłbym tego taniej niż 250. klient: a ile kosztuje ta lampka? ja: 49zł klient: ale to już montażem? ja: O.O

Krzysztof / Tarnowskie Góry
kilka tygodni po wymianie przewodu wspomagania. Dzień dobry, tu pan G. dlaczego wyście mi uszkodzili przewód hamulcowy?! No co Pan, jak to, przecież myśmy robili Panu układ wspomagania. Przewód jest nakłuty igłą, chodź to ci pokaże, mam to rozebrane. Ja wam zamknę tę budę! Niech się Pan zastanowi co to za herezje? My nie robiliśmy nic przy hamulcach. Dzwonie na policje niech oni to zobaczą! CDN...

Krzysztof / Tarnowskie Góry
K: Poproszę do wymiany olej 10W40 4L. S: Filtr oleju rozumiem, że również. K: Nie ma takiej potrzeby . Ostatnio wymieniałem.

Dariusz / Łuków
K: Dzień Dobry. Poproszę olej. S: Do jakiego sprzętu? K: A co pana to obchodzi!

Dariusz / Łuków
Jak najtaniej! Auto idzie na sprzedaż! - za pół roku klient przyjeżdża tym samym autem z tym samym tekstem :D

Przemysław / Piastów
Co wy myślicie, że pieniądze to mi na czereśni rosną? - klient skomentował wysoki rachunek za naprawę auta, przy którym nic nie było robione kilka lat...

Przemysław / Piastów
Dzwoni Pani i mówi, że zapaliła się jej kontrolka helikopterka. Nie wiedziałem o co chodzi i zaciekawiony zaprosiłem Panią do warsztatu, żeby pokazała kontrolkę. Oczywiście chodziło o check engine i faktycznie trochę mogła jej przypominać helikopterek :D

Przemysław / Piastów
Panowie, wyskoczył mi tak zwany czak (chodziło mu o kontrolkę check engine)

Przemysław / Piastów
Stara zasada głosi, że zawsze jak klient używa słowa "TYLKO" to wiedz, że się zejdzie z naprawą.

Przemysław / Piastów
Wpada do warsztatu klient, który ma u nas ksywkę Milioner i krzyczy: Panowie! Tylko po taniości i bez szaleństw!

Przemysław / Piastów
Nie pomagaj mi, bo mi się spieszy! Co prawda klient tego nie powiedział, ale to tekst mechanika do niedoświadczonego pomocnika na warsztacie :D

Przemysław / Piastów
Panie to jakaś dziadowska jednorazówka! - klient o pompie wody, która miała 20 lat i przejechała ćwierć miliona kilometrów :)

Przemysław / Piastów
Panie to przez 20 lat działo to jaki cudem się teraz zepsuło !

Jacek / Wrocław
Proszę Pana cały silnik ma pan w oleju trzeba to uszczelnić Klient " Nie potrzeba ciągle dolewam oleju przynajmniej mi nie zardzewieje silnik " :)

Paweł / Wierzbica
KLIENT :) " Witam chciałem zakupić pióra wycieraczek które będą mi dobrze ściągać przy prędkości 180km/h bo te co mam to lipa" :)

Paweł / Wierzbica
Klient : jaki jest koszt kasowanie inspekcji olejowej w Mercedesie? Ja: koszt serwisu a w tym samochodzie wyjdzie około 560 Klient : panie masz mi to skasować a nie wymyślać ja już mam kupca na ten samochód. Ja : nie robimy takich K: jadę do ASO , Za około 2h telefon od znajomego z ASO MB , zybys widział minę tego gościa jak mu powiedziałem 1300zl za skasowanie serwisu - serwis wykonaliśmy

KONRAD / Człuchów
Weź wsadź młodego do środka niech wybije bieg, a ty tym fleksem rant z tarczy ściągnij - po co będę wymieniał jak są jeszcze dobre 😱😱

KONRAD / Człuchów
Kompleksowa obsługa okresowa pojazdu - wymiana oleju i kompletu filtrów u Pani w samochodzie. Przychodzi czas na napisanie "kontrolki-przypominajki" i moje pytanie : ja: "przebieg pojazdu" ? Pani : "mój"? ja : "nie - samochodu" :)

Paweł / Lubliniec
- Sworzeń wahacza Panu stuka. - Jak stuka to znaczy, że jeszcze jest - odpowiedział klient.

Przemysław / Piastów
Panie, na tym to jeszcze na Chorwację i z powrotem!!!

Przemysław / Piastów
VIDEO
+